Hřebíček

Hřebíček

Usušená poupata z tropického stromu hřebčíčkovec vonný jsou známá svojí až skoro božskou léčivou silou. Kdo by neznal poučky, když vás bolí zuby, rozžvýkejte v ústech hřebíček, to vám pomůže.
Po hřebíčku ale nemusíte sáhnout jen tehdy, když vás rozbolí chrup, ale zajistí úlevu i během měsíců, v kterých řádí chřipková epidemie. Stačí využít hřebíčkový olej při aromaterapii, během které se nebojte pomocí aromalampy dezinfikovat celý byt či dům, abyste omezili šíření virové nákazy. Silice uvolněná z oleje dezinfikuje nosní dutiny, plíce a průdušky. V žádném případě nepožívejte olej vnitřně.
skořice, koření
Olej se dá použít i při paradontóze nebo bolestech zubů, v těch chvílích stačí namočit vatu do oleje a přiložit k dásni či přímo do zubu. Takto je nutné to opakovat alespoň dvakrát až třikrát denně. Jestli trpíte bolestmi hlavy, pokuste si zakoupit olej z hřebíčku a vmasírovat jej do spánků.
Dobrou pomůckou jsou i tinktury, ty zajistí svěží dech a po dvou až třech propláchnutí úst denně si dopřejete klidu od oněch otravných bolestech zubů.
Výtažkyz hřebíčku jsou už odnepaměti využívány pro desinfekci kůže a úst, hlavně pokud máte nějakou špatně hojivou ránu, výtažky z hřebíčku v tu chvíli přijdou vhod.
anýz, pomeranč, hřebíček
Neodmyslitelně k hřebíčku patří i skořice, tato kombinace představuje Vánoce, vánoční pohodu, pokrmům dodává výbornou chuť. A co by to byly pomeranče, kdyby je neozdobily zabodnuté hřebíčky?
Hřebíček si poradí se střevními potížemi, plynatostí, otravou ze zkaženého jídla, s trávením, žaludečními potížemi, povzbudí činnost srdce a krevní oběh. Samotná inhalace pomůže člověku od každodenního stresu a slabosti. Dobře odpuzuje hmyz a prohřívá.
Na paměti je třeba ale mít i to, že to s hřebíčkem nesmíme přehánět. Není absolutně vhodný pro epileptiky. Je řazen mezi afrodiziaka, proto, jak se říká, všeho s mírou a nic nepřehánět.