Jak porozumět muži, když jsem ženou?

Jak porozumět muži, když jsem ženou?

To že jsou ženy rozdílné od mužů víme, ale proč je to tak složité? My ženy se často potýkáme s neshodami s mužem. Myšlení, které bereme jako součást nás, ale nechápeme. Ať se snažíte sebevíc, tak mu prostě nerozumíte. Přijde Vám, jako by muž mluvil úplně jiným jazykem, který je pro Vás nepochopitelným. Jenže muži jinak myslí, takže i vnímají naprosto odlišně než vy.

Zamyšlený muž, z bočního pohledu

JAK S MUŽEM KOMUNIKOVAT, ABY ŠLO VŠE JEDNODUŠEJI A DOSÁHLO SE URČITÉMU POROZUMĚNÍ?

° Neočekávat od muže více věcí najednou( nejsou ženy)

Zda muž vykonává nějakou činnost, je zbytečné ho zatěžovat nějakým rozhovorem, protože Vás stejně neposlouchá. Muž je natolik zabraný do své práce, že Vás těžko bude vnímat. Potřebuje prostor a klid, aby se mohl plně soustředit na to, co dělá. A není to o tom, že by ho Vaše konverzace nezajímala…. Hold není žena, která je zvyklá zvládat více věcí najednou.

° Muži neumějí předvídat, jako ženy

Jestliže po muži něco chcete, musíte mu to z plných úst říct, neumí předvídat. Muž neumí číst Vaše myšlenky, postrádá důvtip, proto není schopen domýšlet. Jestliže chcete předejít zklamání, pak neočekávejte, že bude reagovat na Vaše naznačování. Muži jsou nastaveni na to, že se jim sdělí jasná informace.

° Náležitá odměna za snahu, je na místě

Pokud muž pro Vás něco udělá, pak ho náležitě pochvalte. Jestliže pochvalu vyměníte za kritiku, pak příště nemusí hnout ani prstem. Pokud i tak, je schopen pro Vás něco dělat, pak počítejte s miliony připomínek, které u toho bude mít. Každá snaha se cení, i když nemusí být podle Vašich představ. Muži pro vás udělají první i poslední, ale je potřeba si uvědomit, že nikdo není dokonalý.

° Muži chtějí, aby žena byla šťastná

Jestliže Vás muž vidí šťastnou, pak je to pro něj to největší vítězství. Muži jsou rádi vítězi nejen ve vztahu, ale ve všem co dělá. Muž se přestane snažit, jestliže vidí ženu neustále ztrápenou, stěžující a věčně nespokojenou. Svůj boj vzdá, když vidí, že je to zbytečné.

Muž se šťastnou ženou leží v seně

° Omezená kapacita pro detaily

Muže zajímají hlavně fakta. Směr, který je dovede z určitého místa, na daný cíl. Muži vnímají jen podstatné body a ty hlavní. Jestliže zacházíte příliš do detailů, přestanou Vás vnímat. Buďte přímé, jestli chcete s mužem o něčem mluvit.

° Na odpověď si počkáte

Zda položíte muži otázku, nečekejte, že odpověď přijde ihned. Je jedno, zda jde o názor či jeho pocity. Potřebuje dostatečný čas na to, aby si to srovnal v hlavě. Během čekání muže nepopohánějte k odpovědi. Muž bude sdílnější, pokud ho nebudete přerušovat nebo ho doplňovat.

° Muži a postoj k řešení problémů

Že jsou ženy schopné hodiny rozebírat problémy, není ničím výjimečným. Jenže muži to mají jinak. Muži nechtějí zdlouhavě rozebírat problémy, chtějí je okamžitě řešit. Dlouhé řečnění je pro ně frustrující.

Spousta z nás si myslí, že nedokážeme pochopit muže, protože jsou osobou opačného pohlaví. Jenže ono to úplně není pravda. Nezáleží na tom, zda jsme muž nebo žena. Obojí myslí, jen jiným způsobe. Vnímáme různé věci, rozdílným způsobem. Jako žena je obdarovaná empatií, muž analyzuje svět. Ať u ženy, tak u muže je od přírody dáno, že mají v sobě schopnosti. Zda si v některých věcech nerozumíme, je v podstatě normální. Myšlení obou pohlaví jsou rozdílné. Jak by asi vypadalo, kdybychom všichni mysleli stejně? Asi by obě pohlaví byli vedeni pouze jedním směrem.