Kupujete pohovku?

Kupujete pohovku?


Když si člověk zařizuje byt, přesněji nejspíše obývací pokoj, potřebuje nebo alespoň chce mít vše, co do tohoto prostoru patří. Tedy dejme tomu nějakou nábytkovou stěnu nebo aspoň pár vyhovujících skříněk, televizi, křesla a podobně. A je pochopitelné, že při rozjímání o tom, co v jeho obýváku v žádném případě nesmí chybět, dříve či později dojde i na nějakou tu pohovku.
trámy v obýváku

Protože znáte to. Když si do obývacího pokoje pořídíte k televizi pouhopouhé dřevěné nebo dokonce (fujtajbl!) plastové židle, nikterak zvlášť pohodlně si neposedíte a nepohovíte, a když si tam koupíte křesla, sedí se vám sice o poznání lépe, ale zase jste si s těmi ostatními v místnosti přece jenom poměrně vzdálení a tolik se spolu nepobavíte. Zatímco posadíte-li se spolu na jednu pohovku, to je rázem v mnoha ohledech něco docela jiného. To je posezení jedna báseň.
větrák v obýváku
A protože doma jistě chcete mít , určitě se nakonec rozhoupete a po nějaké té pohovce se začnete poohlížet. Ovšem přitom dost možná i trochu s úlekem zjistíte, že vybrat si pohovku není nic zase až tak jednoduchého, není to snadné tak, jak jste si to představovali. A to ne proto, že by snad bylo k mání příliš málo podobného sortimentu, ale právě naopak. Protože je tohoto nábytku všude až až.
A zkuste si z té záplavy vybrat to pravé! Je toho tolik, na čem by mělo záležet, co není záhodno podcenit, na co by si měl člověk určitě dát pozor!
Důležitý je pochopitelně vzhled. Protože jenom blázen by si koupil něco, co se mu buď zčásti, nebo i vysloveně ani trochu nelíbí. Protože by se přece nesnížil k tomu, aby se na takovou nepěknou věc musel následně s despektem dívat doma snad i po desítky let.
Důležitý je však třeba i tvar, respektive velikost. Což dá rovněž rozum – protože jinak sebedokonalejší pohovka je rázem k ničemu, nevejde-li se do místnosti, do níž by měla přijít, respektive je-li naopak tak malá, že kvůli možnosti posedět na ní budou vznikat rodinné rozbroje.
A pochopitelně musí být taková pohovka i praktická.
Zkrátka je třeba přinejmenším dvakrát měřit a jednou řezat, než si tento kus nábytku pořídíte. Abyste posléze nelitovali ve chvílích, kdy se na ní konečně po práci uvelebíte ke slastnému nicnedělání. Jež se nedostaví.