Typy a triky do školních lavic

Typy a triky do školních lavic


 Zvýrazňování
Zvýrazňování nejdůležitějších částí textu vytáhnete to podstatné. Navíc si Váš mozek lépe zapamatuje barevné věci. Udělejte si systém barev, každou barvou budete Zvýrazňovat určité věci – například zelenou barvu budeme používat na jména, žlutou na definice atd.
zvýrazňovače a pravítko 
Pozitivní imaginace
Večer před zkouškou si v posteli představte, že Vaše zkouška dopadne dobře. Povzbudí to Vaše sebevědomí a budete se cítit méně nervózní. Opravdu to pomáhá.
 
Místo na učení
Každému vyhovuje něco jiného. Základní věcí je naučit se v posteli, Vaše tělo má k posteli přiřazený odpočinek a automaticky se přepne do úsporného režimu. Podle studií je také učení více efektivní, pokud sedíme. Také je vhodné studovat v tichu, maximálně se studijní hudbou – playlisty najdete například na Spotify.
 
Diktafon
Před spaním si učivo namluvte na diktafon a v posteli poslouchejte. Váš mozek si to bude ukládat do paměti i když už budete usínat. Ráno si pak učivo přečtěte a uvidíte, že si toho pamatujete mnohem více.
 
Studujte každý den ve stejný čas
Studijní režim Vám pomůže více se soustředit. Navíc si na to po čase tak zvyknete, že to budete dělat automaticky a nebude Vás to tolik nudit. Váš mozek bude také více aktivní, protože ví, co má čekat
 
Sklenice s úkoly
Potřebovat budeme dvě zavařovací sklenice a barevný papír. Jednu sklenici popíšeme jako “udělat” a druhou jako “splněno”. Do první sklenice vhodíme papírky s úkoly a postupně je budeme přehazovat. Bude nás to motivovat naplnit druhou sklenici hotovými úkoly.
 
Studujte bez elektroniky
Pokud máme u sebe telefon, neustále máme tendence kontrolovat své sociální sítě nebo internet. Vypněte telefon a schovejte ho. Pokud potřebujete například slovník v mobilu kvůli cizím jazykům, vypněte Wi-Fi.
 školní figurky
Dělejte přestávky
Mozek dospívajícího nebo mladého člověka je schopen se soustředit maximálně 90 minut. Je proto dobré dělat si přestávky maximálně po hodině aktivního studování. Během přestávky se jděte projít na vzduch nebo si dejte něco k jídlu. Poté se vraťte ke studiu.