Být podnikatelem není jen tak

Být podnikatelem není jen tak

Podnikání může být úžasná věc. Jste páni svého času, sami si řídíte chod vašeho podniku, navrhujete si sami vlastní nápady. Místo toho, abyste neustále dělali monotónní práci, která vás v životě nijak netěší a nebaví vás tak, jak byste si přáli. K tomu, abyste mohli podnikat je třeba učinit několik ne moc jednoduchých kroků. Právě tyto kroky by vás mohli odradit od toho, abyste si založili svůj vlastní podnik.

První věc, kterou musíte udělat je založení živnosti. Samotné založení není tak složité. Tedy pokud nechcete podnikat v oboru, který vyžaduje vyšší vzdělání nebo více odborných znalostí. Tam je pak třeba projít specifikovaným procesem, kterým se ověří, že máte na to, abyste mohli ve vybrané činnosti podnikat. Pak stačí jenom zaplatit poplatek v hodnotě tisíc korun českých, nechat se zapsat na všech příslušných úřadech a je to.

kalkulačka

Když už se vám podařilo získat si řádné oprávnění, tak ode dne kdy jste získali živnost vám začnou platit povinnosti, které s vlastněním živnostenského listu souvisí. A to je placení zdravotního a sociálního pojištění. Bohužel i v případě že nebudete mít žádné zisky budete muset stále pojištění platit. Takže se můžete velice jednoduše dostat do finanční tísně.

kniha a brýle

Když se vám na druhou stranu bude opravdu hodně dařit, tak můžete dosahovat velkých příjmů, což znamená že dříve nebo později budete muset platit i DPH. V neposlední řadě si musíte zařídit, aby všechny vaše doklady byly správně evidovány podle zákonných požadavků. K tomu si můžete najít někoho, kdo by se vám postaral o účetnictví. Jednotlivých podnikatelů, nebo firem v oboru účetnictví je mnoho. Jedním z nich je například účetnictví Praha 9. Za nepříliš vysoké poplatky jsou vám schopni udělat vše co se týče papírování a úřadování. Tedy od jednotlivých účetních zápisů po účetní uzávěrky.