K čemu slouží vysavač do bazénu

K čemu slouží vysavač do bazénu

Asi každý z nás se v horkém letním dni rád ponoří do svěží, čisté, chladivé vody bazénu. Není tedy divu, že jej mnoho lidí má na svých zahradách, ať už u rodinných domků či chaty nebo chalupy. Přeci jen, je příjemnější jej mít sám pro sebe, než se tísnit s ostatními na veřejných koupalištích.

Ovšem, jak každý ví, udržet vodu v dostatečné kvalitě a čistotě po celou sezónu není nic snadného. V podstatě jde o neustálý boj s řasami a sinicemi, stejně jako s napadanými nečistotami, jako jsou listy, větve, ale i drobný hmyz či hlodavci.

bazen4

Naštěstí máme hned několik přístrojů, které nám v tomto úkolu mohou pomoci. A ačkoliv tím nejznámějším a nejpoužívanějším je filtrační zařízení či klasická síťka, nejsou to jediní pomocníci, které můžeme využít.

I na našem trhu lze totiž koupit bazénový vysavač Chlorito.cz. Jistě, toto pojmenování se na první pohled může zdát jako oxymóron – přeci jen, jak by mohl vysavač fungovat ve vodě. A je pravdou, že se ve skutečnosti o opravdový vysavač ani nejedná. Jeho funkce je však natolik podobná, že si to pojmenování zaslouží. Jak tedy funguje?

Má co do činění s již zmíněným filtračním zařízením. Ve své podstatě se jedná o menší, přenosné čerpadlo, schopné nasávat vodu přímo ze dna. Tu pak prožene přes filtr, kde se vyčistí, a následně je vypuštěna zpět do bazénu.

bazen2

Jeho hlavní výhodou je fakt, že sbírá vodu přímo ze dna. Právě to je totiž místo, kde se nečistoty často usazují. Navíc fakt, že je přenosný, znamená, že je možné tímto způsobem „vysát“ celé dno bazénu, aniž bychom se museli strachovat o to, jaký bude mít rozsah nabírání. Jen si musíme dát pozor, abychom jeho pohybem příliš nezvířili vodu a tím pádem i usazeniny.

Je tedy jasně vidět, že se jedná o užitečné zařízení, zvláště v případě, že máte bazén s větší plochou. Můžete jej tak udržet mnohem lépe v čistotě, což se rozhodně vyplatí.