Na co si dát pozor při vlastnění auta

Na co si dát pozor při vlastnění auta

V dnešní době vlastní automobil čím dál více lidí. Je to způsobeno tím, že se každý radši vydá na cestu do práce vlastním automobilem s přídavkem komfortu než se mačkat někde v autobuse s dalšími lidmi. Tomuto značně přispěla i koronavirová situace, kdy se v autobuse museli nosit roušky. Pokud do práce jezdíte například hodinovou cestu, rozhodně to není nic příjemného, a proto se někteří lidé rozhodli, jezdit raději vlastním automobilem, i když je to možná o něco dražší varianta. Ovšem, v případě, že vlastníte automobil, nastávají bohužel i některé povinnosti, na které si musíte dávat dobrý pozor, jinak byste za ně taky mohli pěkně zaplatit. Společně se dnes podíváme, které věci by to například mohli být. 

Rodinné auto

Výměna oleje 

Každá oranžová či červená kontrolka, pokud začne na palubní desce v autě svítit, nevěstí nic dobrého. Totéž se týká i zmiňovaného oleje. Jakmile se vám v automobilu rozsvítí oranžová kontrolka s konvičkou a olejem, neberte to rozhodně na lehkou váhu. Oranžová barva vás sice jen upozorňuje, že se něco děje, nebo že něco dochází, v podstatě to funguje stejně jako na semaforu, oranžová značí, abyste se na něco připravili, červená poté, že jste dojeli a musíte stát.

Opravář auta

Stejně to funguje i se signalizací kontrolek. Pokud by vám následně začala svítit červená kontrolka s olejem, bylo by to opravdu špatné. Automobil se v tomto případě musí ihned zastavit a ve šťastném případě olej doplnit, nesmí se jet dál jelikož by se mohlo stát to, že by se vám takzvaně zadřel motor. To by bylo nejhorší, co by se mohlo v tomto případě stát, jelikož byste tím ten motor zničily a museli poté kupovat nový. A jak víme, motor není vůbec nic levného. Proto si dávejte pozor na všechny tyto kontrolky a neberte výstrahu oranžové, nedej bože následně červené barvy na lehkou váhu, ať už pro vaše bezpečí, či bezpečí vašeho auta.