Nápaditá hra na kytaru

Nápaditá hra na kytaru

Snad každý máme rádi hudbu, jenže každý trochu jinak. A vůbec nic špatného není. Někdo se jen více najde v písničkách s jemnou a táhlou melodií a jiný zase něco s pořádným duněním bubnů a elektrických nástrojů. Je časté, že jsme v dnešní době spíše konzumenty připravené hudby, ať již jako posluchači YouTube, anebo diváci v sedadlech divadel, kde se právě odehrává velmi zajímavá opera. Vedle toho ale mnoho z nás umí hrát na hudební nástroj a tvorba vlastní hudby, i v tom smyslu, že již známou hudbu hrajeme jako interpreti, je lákavým koníčkem.

elektrická kytara

Říká se, že hra na hudební nástroj rozvíjí mozek a pomáhá i v sociálních oblastech, proto mnohé děti, ať už dobrovolně nebo po donucení rodiči, navštěvovaly ZUŠky a na některý ten nástroj se učily hrát. Jedním z velmi oblíbených nástrojů je kytara. Kytara je cenově velmi dostupná a říká se, že se na ni naučí hrát doopravdy každý. Je to nástroj, který je známý ode všech táboráků a ze všech táborů, kam se kytara dá jednoduše dovézt. Jenže vedle této běžné kytary se běžně v hudbě, ale trochu odlišné, využívá také kytara elektrická, která má úplně jiný význam. Elektrickou kytaru je možné využít jak pro sólové hraní, tak pro hraní v kapele.

hra na kytaru

Obvykle se pojí s hudbou rockovou, metalovou, ale i s jinými žánry. Každý ale, kdo na elektrickou kytaru začínal hrát, ví, že její zvuk je bez jakéhokoli okrášlení poměrně bezvýrazný a snad až nudný. Proto se běžně ke kytaře pořizují také pedály, které hru ozvláštní. Takovými příklady může být třeba pedál Tremolo, který opakovaně zesiluje a zeslabuje signál přicházející do kytary. Nebo Chorus, který zajistí, že Vaše hra bude znít jako ve velké hale. Pokud také sháníte kvalitní kytarový pedál, zhlédněte nabídku na Feedbackpedals. Velmi oblíbeným zbožím je OCD Fulltone V2, které si také oblíbíte pro jeho efekt a kvalitní zpracování.