Nečistoty jednoduše vysajte

Nečistoty jednoduše vysajte

Přesto, že budete svůj zahradní bazén udržovat ze všech sil po celé léto v naprosté čistotě, určitému zašpinění se určitě nikdy neubráníte. A to i přesto, že si pořídíte krycí plachtu a budete své koupaliště pokaždé pečlivě přikrývat.

bazének

  • Čistit svůj bazén můžete několika možnými způsoby.
    • Ne každý je ale určitě příjemný a také dostatečně rychlý.

Vypouštět několikrát za sezónu vodu a pracně odstraňovat nečistoty ze dna a stěn bazénu, je určitě ta horší varianta. Pokud si chcete ušetřit práci i čas, pak je tím nejlepším řešením pořídit si bazénový vysavač. Ten dokáže odstranit všechny nerozpuštěné nečistoty. Zkrátka, funguje stejně jako ten, který používáte v uvnitř v bytě na čištění koberců.

  • Ze dna a stěn bazénu dostanete tímto přístrojem pohodlně napadané rostliny, jehličí, lupení nebo písek, který sem nanesou zejména děti.

Voda stále jako křišťál

Vysavače dokonce zvládnou vyluxovat i napadaný pyl. Majitelé zahradních bazénů jistě dosvědčí, že právě ten dovede nadělat ve vodě pěknou paseku. Během několika dnů se utvoří nehezké kalné ostrůvky, které nás doslova odrazují od vstupu https://www.litovel.eu/cs/urad/uredni-deska/aktualni-informace/docasny-zakaz-vstupu-do-lesa.htmldo vody. Před ním není možná žádná ochrana.
Bazénové vysavače si můžeme pořídit ve dvou provedeních.

  1. Jestliže je naše soukromé zahradní koupaliště nepříliš rozlehlé, možná, že nám bude stačit typ, který je označován jako ruční. Je vhodný na údržbu bazénů, které jsou vyrobeny z plastových hmot, nerez oceli, betonu anebo dlažby. Zvládnou i foliový typ.
  2. Plně automatické samochodné vysavačejsou určeny pro náročnější zákazníky nebo pro majitele větších koupacích ploch.

čistý voda

Je jistě jasné, že mezi oběma vyráběnými typy bude větší rozdíl v jejich pořizovací ceně. Co mají ale společné je to, že oba dokáží udržovat vodu v dobrém stavu. Jen ten jeden k tomu potřebuje pomocníka. Záleží tedy jen na vás, jakou variantu budete upřednostňovat.