Osvětlete svou zahradu

Osvětlete svou zahradu

Relax, kytičky, dobrá kniha a horká káva. Tohle všechno a samozřejmě mnohem víc si můžete užít v soukromí na vlastní zahradě. Brzy se znatelně oteplí a vy si zajisté budete chtít užít klidné večerní posezení. Myslet ale musíte na osvětlení, které může sloužit se ke dvěma účelům, a to dekorativním a praktickým. Podle toho lze zvolit správné osvětlení a umístit ho na nejlepší místo .
lampa u květin

Příjemná atmosféra při svíčkách

Jednou možností, kterou můžete zvolit jsou klasické svíčky. Venkovní se od interiérových poměrně liší, a to především svou “konstrukcí“. Bývají mnohem větší, mají větší knot a jejich obal má většinou vyšší okraj, aby byl plamének chráněn před větrem. Když nebudete chtít otevřený plamen, můžete zvolit také lucerny, do kterých můžete vkládat i normální čajové svíčky. Velkou výhodou jsou svíčky s voskem obsahujícím silice, které odpuzují komáry a podobný hmyz.

Za použití moderních technologií

Solární panely na domech nejsou jediné, kde se tato technologie dá použít. Využívá se také na zahradách, které se díky ní rozzáří. Výhodou je, že se lampy během dne samy nabijí. Svítíte tedy zcela zdarma, protože využíváte běžné, denní svit. Další výhodou jsou čidla, která má spousta z nich zabudované. To znamená, že se rozsvítí ve chvíli, kdy k nim přijdete blíže.

Nechcete na trávě žádné dráty či kabely? Žádný strach, u tohoto typu lamp je nebudete potřebovat. Většinu z nich navíc nemusíte ani nijak zvlášť připevňovat. Velké množství modelů má ve spodní části bodce, které stačí do země zarazit tak, aby produkt sám držel.
venkovní lucerna

Elektrické možnosti

Elektrická svítidla jsou klasickým způsobem, který se využívá již desítky let. Velkou nevýhodou je nutnost kabelů či drátů a možnost úrazu elektrickým proudem. Varianty zapojení jsou dvě, a to s nízkým a vysokým napětím. Nízké napětí bude vhodnější v místech, kde se vyskytuje voda jako jsou bazény, fontány, jezírka apod.

Zvolit si můžete dvanáct nebo dvacet čtyři voltů. Tak či tak není nutné zakopávat kabeláž příliš hluboko do země. Pokud je ale nechcete mít položené přímo na trávníku, tak je vhodné je dát alespoň 10 až 15 centimetrů do země.