Používejte elektroniku s mírou

Používejte elektroniku s mírou

Virtuální svět

Elektronika je dnes již naprosto běžnou součástí života. Vyhýbat se jí by byla velká škoda, protože na díky ní můžeme vydělávat peníze, učit se novým věcem, užívat si volný čas a podobně. Je však dobré zamyslet se nad tím, jestli na ní netrávíme zbytečně moc času. Je také rozdíl, když na ní trávíme čas v práci, nebo jenom bezmyšlenkovitě projíždíme sociální sítě, když můžeme dělat řadu jiných věcí v reálném světě.

práce s notebookem

Dost se tato problematika řeší u dětí, protože je pochopitelné, že je technologie lákají, ale měli by při nich zvládat své školní povinnost, trávit čas s kamarády a tak dále. Jistě jste slyšeli, že internet je dobrý sluha, ale zlý pán, čemuž se rozhodně nedá odporovat. Je mnoho aplikací, jenž sbírají data, o tom, kolik času na zařízení trávíme a jaké máme otevřené aplikace. Klidně si nastavte časovač, jenž Vás upozorní, že na nějaké aplikaci trávíte dost času. Pomáhá to odtrhnout se od obrazovky a trávit na elektronice méně času.

Ochrana zraku

Negativní dopady způsobené od nadměrného používání elekroniky můžou být různé, přičemž můžeme sem zařadit špatné usínání, závislost a podobně. My se nyní zaměříme především na zrak. Ten je totiž docela citlivý a modré záření mu ve vysoké míře moc neprospívá, protože v běžné přírodě se s ním člověk moc nesetkává. Kromě problémů se spánkem se při sledování obrazovek musíme dost soustředit, což často vede k nedostatečnému zvlhčení očí. Abychom se negativním dopadům tohoto záření vyhnuli, tak stačí používat červené brýle proti modrému světlu Luxbryle. Zjednodušeně můžeme říct, že fungují jako sluneční, ale místo UV záření se tu filtruje to modré.

programování na notebooku

Samozřejmě zrak je spojený i s dalšími části našeho těla, a proto tyto brýle pomohou od bolestí hlavy z elekroniky. Vyplatí se za ně dát pár stovek s používat je, protože tím šetříme naše oči a můžeme se vyhnout různým zdravotním problémům, a proto je pořizovací cena zanedbatelná.