Vyhrajte boj za dokonalý úsměv

Vyhrajte boj za dokonalý úsměv

Křivé zuby bývají jednou z nejčastějších vad na kráse, které lidem vadí. Není se vlastně ale čemu divit, úsměv je vizitkou člověka, proto chceme, aby byl dokonalý a co nejhezčí. Pokud si i s vaším chrupem příroda pohrála a nadělila vám dárek v podobě křivého chrupu, nezoufejte. Dnešní možnosti ortodoncie jsou opravdu velmi široké, zkušení odborníci si dokážou poradit prakticky s jakoukoliv nesrovnalostí.

zubařské křeslo z vrchu

Estetika na prvním místě

Dost možná se rovnátkům záměrně vyhýbáte, protože se vám nelíbí vzhledově. Neumíte si pravděpodobně představit chodit s klasickými rovnátky do práce, mezi lidi, a tak podobně. Dnes už však existuje více možností, jak se pustit do rovnání. Populární novinkou v oblasti ortodoncie je estetický systém INVISALIGN, který vám umožní pracovat na úpravě chrupu bez toho, abyste museli mít aplikovány nevzhledná kovová rovnátka. O co se jedná?

Značka INVISALIGN přišla na trh s takzvanými snímacími, průhlednými plastovými fóliemi, které jsou vyráběny individuálně pro každého pacienta, který je potřebuje. Fólie se nosí přes den i v noci, optimálně by je měl mít pacient nasazen alespoň 22 hodin denně. Fólie jsou dodávány ve čtrnáctidenních sadách. Počet sad závisí od toho, jak moc je vada rozsáhlá, a jak dlouho bude korekce trvat. Každých čtrnáct dní se tedy aplikují jiné fólie, vždy takové, které jsou blíže vytouženému výsledku. Lze tedy obecně říci, že řádná léčba bude ukončena dva týdny po prvním použití poslední sady.
slečna u zubaře

Lepší estetika, ale vyšší cena

Mezi výhody patří rozhodně zejména estetičnost. Fólie jsou průhledné, jen málokdo si tedy všimne, že vaše zuby jsou vůbec něčím pokryty. Je to tedy ideální řešení pro pacienty, kteří dennodenně komunikují s lidmi a chtějí se cítit sebevědoměji. Mezi největší nevýhody patří určitě cena, která je řádově vyšší, než je tomu u běžných rovnátek. Záleží tedy na vašich prioritách.